A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

spravime, s.r.o.

DERATIZACIA - DEZINSEKCIA - DEZINFEKCIA - FUMIGACIA

Deratizácia

Deratizácia je proces likvidácie potkanov a iných škodlivých hlodavcov (myši, škrečkov), obzvlášť v obytných priestoroch, menej vo voľnej prirode rôznymi prostriedkami. Deratizácia je dôležitá najma z hľadiska hygieny, pretoťe hlodavce často rozširujú pre človeka nebezpečné choroby, napr. mor. Rozdelenie deratizácie

 • Ochranná deratizácia - je preventivna deratizácia
 • Ohnisková deratizácia - sa vykonáva v ohnisku nákazy infekčných chorôb ľudi a zvierat
 • Barierová deratizácia - sa vykonáva na vonkajšom obvode múrov budov a zabranuje prenikaniu myši a potkanov do vnútra budov
 • Priebežná deratizácia - sa vykonáva trvalo vo vybraných objektoch

  Rozdelenie podľa prostriedkov

 • mechanická (použiva pascu na myši a podobné technické prostriedky)
 • chemická (použiva jedy nazývané rodenticidy)
 • ďalšie meody (rozširenie chorôb medzi populáciu hlodavcov, pripadne využitie ich prirodzených nepriateľov, napr. mačiek).

 • Dezinsekcia

  Dezinsekcia je súbor opatreni, metod a prostriedkov určených na ničenie hmyzu a iných článkonožcov. Aplikuje sa predovšetkým s cieľom likvidovať epidemiologicky alebo hospodársky škodlivé článkonožce (napr. švábov, ploštic, blch, vši, komárov, mravcov, múch, kobyliek, pásaviek atď.), ktori možu byť prenášačmi chorob alebo posobia škody na poľnohospodárskej výrobe či výrobkoch. Metody dezinsekcie Dezinsekcia može byť realizovaná roznymi metodami:

 • mechanická: bežný zber, likvidácia jednotlivých jedincov ručne alebo mechanickými lapačmi
 • biologická: využitie prirodzenej medzidruhovej predácie, navodenie patologických stavov sposobujúcich úhyn alebo neukončenie vývoja článkonožcov
 • chemická: využiva jedovaté látky, ktoré sposobujú smrť napadnutých organizmov (insekticidy), alebo ich odpudenie
 • fyzikálne: vysoká teplota všeobecne, slnečné ionizujúce alebo iné žiarenie, ultrazvuk, elektrický prúd (lapače)

 • Dezinfekcia

  Dezinfekcia je proces alebo činnosť, ktorej cieľom je likvidácia čo najvačšieho počtu choroboplodných alebo nežiaducich mikroorganizmov. Použivajú sa pri tom fyzikálne i chemické prostriedky. Dezinfekčné pripravky hrubým zásahom (koagulácia bielkovin, cytolýza) ničia živú hmotu na predmetoch. Tým sa lišia od antiseptik, ktoré majú aj humánne uplatnenie. Rozdiel medzi antiseptikom a dezinficiens je často iba v koncentrácii účinnej látky, určujúcu mieru toxicity a vhodnosť medicinskej aplikácie. V pripade, že cieľom je úplná likvidácia akýchkoľvek živých organizmov (vrátane virusov a spor), hovorime o sterilizácii. Historia V roku 1865 francúzsky chemik Louis Pasteur prišiel s myšlienkou, že infekcie sposobujú mikroby širiace sa vzduchom. Neskor začal britský chemik Joseph Lister experimentovať pri operáciach zlomenin s kyselinou karbolovou a fenolom, aby vyhubil mikroby. Dnes sa bez dezinfekcie nezaobide chirurgia, zdravotnictvo,ani potravinársky priemysel.

  Fumigácia

  Fumigácia (plynovanie) je proces ošetrenia chemickým pripravkom (fumigantom), ktorý posobi na komoditu, alebo určitý ošetrovaci priestor úplne v plynnej forme. V tomto procese je súčasne obsiahnutý insekticidny, akaricidny a rodenticidny účinok a to prenikanim fumigantov cez komoditu alebo prostredie. Hlavné výhody fumigácie: po aplikácii fumiganty zanechávajú minimálne reziduá likvidujú všetky vývojové štádiá hmyzu ničia dospelé aj larválne štádiá roztočov Pri poskytovani týchto služieb použivame fumiganty s aktivnymi látkami fosfidu hlinitého. Spoločnosť spravime, s.r.o. vystavuje pri každej fumigácii certifikát obsahujúci všetky náležitosti potrebné či už pre kontrolné orgány alebo pre následne v ďalšom obchodnom procese, napriklad pri predaji komodit. Sféry posobenia v procese fumigácie: ošetrenie poľnohospodárskych komodit proti skladovým škodcom (obilniny, strukoviny, olejniny, tabak, atď) ošetrenie potravinárskych komodit (múka, kakao, korenin, atď) priestorové ošetrenie objektov (mlyny, obilné sklady, obilné silá, muzeálne expozicie, atď ) ošetrenie výrobkov z dreva proti drevokaznému hmyzu.

  Pre firmy

  Ponúkame služby pre všetkých podnikateľov. Deratizačné služby vykonávame profesionálne a v súlade so zákonom 355/2007 Z.z.

  Pre občanov

  Obchod špecializovaný na Deratizáciu - Dezinsekciu - Dezinfekciu

  Odborárska 18,

  Nové Mesto nad Váhom

  915 01

  Otváracie hodiný

  pondelok - piatok

  09:00 - 14:00 HOD

  Veľmi radi prídeme na obhliadku kde si všetko zameriame, preberieme s Vami požiadavky, radi poradíme a vypracujeme pre Vás cenovú ponuku. Po dohode prídeme a zrealizujeme Vaše požiadavky v perfektnej kvalite, podľa Vašich predstáv a v dohodnutých termínoch.

  V prípade že Vás zaujala niektorá činnosť ktorou sa naša spoločnosť Spravime, s.r.o., zaoberá tak nás neváhajte kontaktovať buď telefonicky, mailom, alebo na adresu spoločnosti.